Скільки сохне грунтовка стін

Ремонт квартир » Статті » Скільки сохне грунтовка стін
Скільки повинна сохнути грунтовка стін

Ремонт квартиры под ключ – задача, которая должна быть распланирована по часам. Исполнитель должен знать, сколько времени займет каждый этап, иначе не удастся рационально использовать имеющееся время. Это касается не только моментов, когда нужно что-то делать, но и когда необходимо просто ждать.

Часто питання викликає сушка грунтовки. Зазвичай поки вона не підійшла до кінця, роботи продовжувати не можна. А якщо поспішити, можна нівелювати користь грунтовки матеріалу. Але від чого залежить тривалість етапу? Чи можна вплинути на терміни висихання? Про це ми розповімо в цьому матеріалі. Будуть розглянуті випадки взаємодії з різними поверхнями.

Що впливає на швидкість висихання грунтовки

Фактори, що впливають на тривалість етапу, можна розділити на три групи: особливості поверхні, особливості суміші і кліматичні умови. Розглянемо кожну категорію.

  • Особливості поверхні. Грунтовка швидше висихає на сухих і пористих поверхнях. З пористістю не варто переборщувати, інакше матеріал просто вбереться всередину, і доведеться наносити ще один шар. Детальніше про залежність терміну висихання від поверхні поговоримо в окремому розділі.
  • Особенности смеси. Если желаете, чтобы отделочные работы занимали минимум времени, покупайте смеси, содержащие в составе твердые вещества.
  • Кліматичні умови. На терміни впливає температура повітря: оптимальний варіант – 12-20 градусів вище нуля. Що стосується вологості: грунтовка висихає швидше в приміщенні з показниками 60-80%.

Окремо згадаємо про якість грунтувальною суміші. Низькосортна продукція не виправдає очікування ні по технічними властивостями, ні за термінами висихання.

Скільки сохне грунтовка на різних поверхнях

Головний фактор, що впливає на терміни, – поверхня, на яку наноситься суміш. Грунтовка неоднаково взаємодіє з різними матеріалами. Розглянемо приклади. зазначені цифри актуальні для випадків використання грунтовки в приміщеннях з відповідною температурою і рівнем вологості.

  • На штукатурці. Якщо штукатурка цементно-піщана, час висихання – три-чотири години. Деякі роботи не вимагають повного висихання: наприклад, обклеювання плитки. Важливо, щоб грунтувальна суміш «пов’язала» пил. У разі використання цементно-вапняної штукатурки термін очікування збільшується до чотирьох-шести годин.
  • Грунтовка по шпаклівці. В цьому випадку грунтовка висихає мало не швидше за все: вистачає двох годин. Поки відбувається грунтування, підготовлену ділянку стіни встигає підсохнути. Щоб відрізняти оброблені поверхні від необроблених, в емульсію додають колір.
  • Высыхание грунтовки перед покраской. Делая ремонт квартиры, особое внимание обращайте на данный этап. Грунтовка должна подсохнуть идеально, иначе покраска не принесет должного результата. Перед нанесением смеси нужно подождать 12 часов. Срок ожидания после укладывания слоя – три-четыре часа. Если грунтовка проводится по старой краске, достаточно подождать два часа. Однако убедитесь, что краска нанесена в один слой, и находится в хорошем состоянии, иначе есть риск отслоения вместе с грунтовочным слоем.

У разі використання якісної суміші, при дотриманні правил щодо нанесення і сушіння, чекати повного висихання довго не доводиться. Інша справа – грунтовка по металу, дереву. Тут термін очікування може затягнутися на кілька діб. Читайте інструкцію і виконуйте все згідно з правилами, прописаним виробником, і грунтовка не стане для вас складним завданням.