Як правильно підібрати фарбу для стін в квартирі?

Ремонт квартир » Статті » Як правильно підібрати фарбу для стін в квартирі?
Як вибрати фарбу для стін

Капитальный ремонт в квартире – всегда сложный вопрос. Одним из самых популярных материалов при финальной отделке помещения является краска.

Из основных преимуществ этого вида покрытия важно отметить простоту в эксплуатации и возможность быстрой смены дизайна квартиры при минимуме усилий.

Якісне лакофарбове покриття відповідає певним властивостям:

  • зносостійкість і захист стін від механічного впливу;
  • екологічність і безпеку;
  • естетичний вигляд приміщення після фарбування.

Будь-яка фарба – це, грубо кажучи, захисна плівка на поверхні стін з декоративною функцією.

Різноманіття вибору оздоблювальних матеріалів на будівельному ринку приголомшить кого завгодно. Щоб вибір був зроблений правильно, потрібно трохи розбиратися в палітрі кольорів, а також у складі і характеристиках різних видів покриттів.

На які характеристики звертаємо увагу при виборі фарби?

Краща фарба для стін, яка вона? Однозначної відповіді не існує. Вибір буде залежати від виду приміщення, яке ви будете оновлювати. Всі лакофарбові покриття діляться на кілька категорій:

  1. Фарби тільки для внутрішніх робіт.
  2. Фарби, які краще підходять для фарбування стін зовні.
  3. Універсальні покриття, для яких можливі обидва варіанти.

У фарбах, які підходять для зовнішніх робіт допускається наявність летючих сполук, вони в замкнутому просторі приміщень можуть бути токсичними. Фарби для фасадів будівель повинні бути більш стійкими до атмосферних явищ, добре переносити перепади температур і високу вологість.

Фарби для внутрішніх робіт підходять для експлуатації тільки при плюсовій температурі в приміщенні. 

Різновид барвників для фарбування стін

Мы постараемся рассказать об особенностях каждого вида красок, чтобы, делая ремонт квартиры под ключ, вы могли выбрать именно тот вариант, который будет удобен вам.

Водоемульсійна фарба

Як розчинник в такий фарбі використовується вода. Один з найпопулярніших видів недорогий фарби. Вони досить стійкі до простого забруднення, доступні за ціною і дуже практичні. Мають хорошим зчепленням з основою і паропроникні. Поверхня, оброблена цією фарбою «дихає». Це фарба для внутрішніх стін, вона не витримує значних атмосферних навантажень і не підходить для роботи зовні. Оптимальна температура експлуатаційних властивостей не менше +5 ℃. Фарба має середню пластичність і витримує кілька акуратних чисток вологою ганчіркою. При роботі фарба швидко сохне і майже не пахне.

Акрилова фарба

Як сполучну основу застосовують акрилові смоли. Це дає фарбі хорошу еластичність. фарба здатна закривати пори до 0,5 мм. Відмінно витримує високі механічні навантаження, часто використовується для місць громадського користування та промислових приміщень. Акрилова фарба морозостійка і підходить для зовнішніх робіт. Чи не вигорає і спокійно винесе чистку щіткою з використанням агресивних хімічних речовин. При роботі швидко сохне і майже не пахне, не виділяє токсичних речовин. До особливостей цих фарб варто віднести повну відсутність паропроникності. Через це, перш ніж нанести таку фарбу на основу, потрібно дочекатися повного висихання останньої.

Латексна фарба

Як видно з назви, в основі цієї фарби є латекс. Завдяки йому цей вид покриття має чудові водовідштовхувальними властивостями. Латексна фарба прекрасно виносить грубе механічне вплив. Може перекривати дефекти до 1 мм в діаметрі, витримує багаторазову механічну і хімічну чистку. Перевагою латексних фарб є також їх найкраща покриваність, ніж у акрилу, тому її витрата буде дещо менше. При роботі з такою фарбою треба звертати увагу на маркування. Не всі латексні марки підходять для зовнішніх робіт. Як все емульсійні фарби швидко сохне і не має різкого запаху при роботі. З допомогою латексної фарби виходять ідеально гладкі дзеркальні поверхні.

Ссиліконова фарба

Одне з найсучасніших покриттів. Наявність силіконової смоли забезпечує водовідштовхувальні властивості. Поєднують в собі всі плюси різних видів фарб. Силіконова фарба при фарбуванні стін зносостійка, еластична, має гарні водовідштовхувальними властивостями і здатна закривати пори до 2 мм. Утворений при цьому плівка з силікону дихає і залишається паропроницаемой. На цій фарбі ніколи не утворюється грибок, вона підходить як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Практично єдиним недоліком є ​​висока вартість.

Масляна фарба

У масляних фарбах як розчинник використовується натуральні або штучні масла і оліфа. Це визначає їх основні якості. Забарвлення стін фарбою на масляній основі буде відрізнятися хорошою зносостійкістю і водовідштовхувальними властивостями. При цьому вона недорога. Мінусом такого покриття є те, що фарба довго сохне і при цьому має різкий запах з виділенням летючих речовин, що практично виключає її застосування у внутрішніх роботах. Проте, через широку доступність і невеликої ціни олійна фарба все ще дуже популярна в обробці промислових будівель.

Еко-фарба

Остання модна розробка сучасних вчених. При розробці і виробництві використовуються тільки екологічно чисті матеріали. Абсолютно нешкідлива при роботі і після висихання. Часто в складі тільки природні натуральні компоненти. Такі фарби сохнуть нешвидко, але очікування варто того – вони абсолютно безпечні і це найкраща фарба для стін в інтер’єрі дитячих. Єдиний, але відчутний мінус – це найдорожча лінійка фарб.

Яку б фарбу ви не вибрали, завжди уважно читайте етикетку на банках. Звертайте увагу на виробника. Екологічні фарби мають спеціальне маркування. обов’язково зробіть пробне фарбування невеликої ділянки в інтер’єрі, так як деякі покриття при висиханні кілька змінюють колір.

Сучасні фарби – це безмежний вибір не тільки кольорової палітри, але і видів покриття. маючи в наявності тільки фарбу, можна повністю оновити приївся інтер’єр, не вдаючись до інших засобів.