Матеріали для покрівлі даху – які вибрати

Ремонт квартир » Статті » Матеріали для покрівлі даху – які вибрати
Покрівельні матеріали

Климат в нашей стране в течение года очень изменчив и первое, что подвергается воздействию окружающей среды в доме – это кровля. Крыша – одно из важнейших конструктивных элементов строения. В связи с этим, кровельные материалы должны соответствовать нескольким очень строгим правилам. В этой статье мы постараемся беспристрастно рассмотреть различные типы материалов для кровли с учетом их характеристик и хоть немного облегчить выбор при покупке и строительстве дома.

На що звертати увагу при виборі покрівельного матеріалу?

Які матеріали для покрівлі вибрати? У чому їхня відмінність? На чому можна заощадити? На сьогоднішній день асортимент, що надається різними виробниками величезний і не обізнана в цій справі людина, легко загубиться, тим більше, кожен продавець запевняє, що його товар найкращий. Перш, ніж починати будівництво, потрібно знати, що покрівля складається з:

 • несучої конструкції (решетування і крокви);
 • декількох шарів ізоляції (від вологи, пара і для збереження тепла);
 • покриття – верхній шар, безпосередньо що оберігає від впливу атмосферних явищ.

Покрівля буває плоскою або з ухилом. Ухил сприяє більш ефективному водовідведення.

Розглянемо вимоги, яким повинен відповідати матеріал під покрівлю:

 1. Водо- і паронепроникною. Гідроізоляційні матеріали під покрівлю повинні захищати від будь-яких видів опадів, в тому числі нівелювати конденсат.
 2. Стійкою до ультрафіолетового випромінювання. Під впливом сонячних променів руйнуються багато покриття.
 3. Міцність до перепадів температур. У нашому кліматі перепади температур за рік іноді досягають 80 ℃ за рік. Потрібно це враховувати при виборі матеріалу.
 4. Стійкість на навантаження. Навантаження може бути статичною (вага снігу, самої конструкції) і динамічною (пориви вітру). Сюди можна віднести навантаження на вигин при складній конфігурації даху.
 5. Пожежна безпека. До цих параметрів відносять електропровідність, займистість і здатність до горіння.
 6. Довговічність і економічність. Сюди входять витрати на подальшу експлуатацію. На жаль, немає вічного даху, але є кращий матеріал для покрівлі підходить саме для даного будови.
 7. Естетичність. Зовнішній гармонійний вигляд будівлі має важливу роль і це треба мати на увазі.
 8. Легкість і простота в монтажі. Для багатьох будинків має першорядне значення.

Всі сучасні види покрівельного покриття мають перераховані вище властивості. Але у різних видів матеріалу є ті або інші переваги.

Різновиди покрівельного матеріалу для даху будинку

Листові покриття

Основна перевага такого покриття – простота укладання, легкість і гнучкість. Крім того, такий дах має гладку поверхню, що забезпечує хороший стік води. Вона не запалюється і проста в ремонті. Недолік – багато відходів, не завжди підходить для складної конфігурації даху.

 • Матеріал покрівлі металочерепиця. Листи оцинкованої сталі, імітують справжню черепицю по конфігурації з нанесеним полімерним шаром з двох сторін. Один з найпопулярніших видів покрівлі через відносини «ціна-якість». Стійка до навантаження. Кілька шарів покриття забезпечують високі експлуатаційні властивості. За зовнішнім виглядом не відрізняється від глиняної черепиці. Колірна і фактурна гама величезні. Її можна укладати на старе покрівельне покриття, має невелику вагу. Єдино, кут нахилу даху повинен бути не менше 12 °. З основних недоліків – немає шумоізоляції і велика кількість відходів.
 • Профнастил. Сталеве покриття, родич металочерепиці. Відрізняється більш товстим шаром металу в підставі і простішим фінальним покриттям. Тому в підсумку металочерепиця товща, ніж профнастил і більш зносостійка. Це обумовлює, що профнастил частіше використовують при будівництві промислових будівель.
 • Фальцева покрівля. Листові оцинковані металеві елементи, з з’єднуючими сполуками по краях, що повністю виключає протікання. Покрівля кріпиться спеціальними загинами на аркушах. Покрівельний ухил повинен бути не менше 14 °. Достоінства- довговічність, міцність, естетичність. Недолік – складність монтажу, низька шумоізоляція, висока теплопровідність.лопроводность.
 • Ондулін. Це целюлозні волокна, просочені бітумом і формовані хвилеподібно. Зовнішня сторона покрита спеціальним полімерним складом. Даний матеріал отримав широке поширення при будівництві невеликих будинків через особливості матеріалу. Переваги – можна укладати на старе покриття, доступна ціна, стійкий до зовнішніх впливів. Вимагає кута нахилу 6 °. Недоліки – вигоряє на сонці, невисока міцність (цей недолік усувається, якщо обрешітку робити з більш частим кроком). Нащо, але здатний підтримувати горіння.

Матеріали для м’якої покрівлі

 • Битумная черепица. Стеклохолст с двусторонним битумным покрытием. Наружный слой для сходства с натуральной черепицей покрыт базальтовым гранулятом. Достоинства – простота в укладке. Из-за мягкости подходит для крыш любой конфигурации с уклоном в 12°. Полностью герметичное покрытие. Устойчива к перепадам температур, не подвержена грибку и коррозии. При укладке нет отходов, очень эстетична.  Недостаток – требуется сплошное основание при монтаже, строгое соблюдение технологии кровельных работ, сложность в ремонте из-за спекания плиток, не самый дешевый материал кровли.
 • Рулонна наплавляюча покрівля. Покрівля на основі скловолокна, поліестеру або склотканини. На основу заливають спеціальні модифікатори, які забезпечують гнучкість і довговічність. Верхній стій робиться полімерним. Крівля, що наплавляється монтується на суцільне підставу за допомогою газового пальника. Ухил повинен бути не менше 11 °.

Розглянемо пристрій покрівель з матеріалів, що наплавляються. На суцільне підставу кладеться утеплювач, потім шар гідроізоляції, далі наносять шар праймера, потім наклеюють саме покриття. Гідроізоляція покрівлі рулонними матеріалами відбувається при спіканні шарів газовим пальником. Ця покрівля не вимагає догляду, відрізняється невисокою ціною, невеликою вагою, безпечна і екологічна. Недолік – складна технологія укладання, зберігання рулонів матеріалів покрівлі вимагає певних умов.

Покрівля з штучних матеріалів

 • Керамическая черепица. Штучно изготовленная из глины черепица. После обжига срок службы становится уникальным – около 150 лет. Один из старейших видов кровли. Она прочная, устойчива к перепадам температур и огнеупорна, имеет низкую теплопроводность и отличную звукоизоляцию, прекрасно противостоит осадкам. Ремонт кровли достаточно прост – нужно только заменить пострадавший элемент. После монтажа смотрится очень красиво. Необходимый уклон от 20° до 60°. Обладает небольшим количеством недостатков, но они существенны. Такое покрытие очень тяжелое, достаточно хрупкое и относится к недешевым. Нужна усиленная стропильная система.
 • Черепиця з піщано-цементного матеріалу. Менш довговічна, ніж її глиняна родичка, але це практично єдина відмінність. При цьому у такої черепиці більш низька ціна.

Наливна покрівля

Це мембранний тип покрівлі, його ще називають мастичних. В’язке олігомерного покриття, яке застигає на повітрі. Ідеальний матеріал для плоскої покрівлі, так як кут нахилу повинен бути не більше 25 °. Висока вологозахист, швидкий монтаж, безшовна екологічна і пожежобезпечна. Недоліки – досить висока ціна.

Тут ми розглянули які матеріали для покрівлі даху найпопулярніші і чому. Провівши порівняльну характеристику, можна сказати, що у кожного з них є своя будівельна ніша. Однозначної відповіді на питання яка покрівля краще немає. Для різних будівель і різних випадків покрівля підбирається індивідуально.