Установка міжкімнатних дверей

Ремонт квартир » Статті » Установка міжкімнатних дверей
Установка і монтаж дверей

Інтер’єр в квартирі не буде виглядати завершеним, якщо при ремонті квартири ви не заміните старі двері. Звичайно, можна заощадити і встановити їх своїми руками, але, щоб бути впевненим, що двері прослужать вам довго, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Установка і монтаж дверей – особливості робіт

Установка міжкімнатних дверей в Києві та Київській області здійснюється фахівцями нашої компанії за допомогою сучасного обладнання.

Если вы делаете ремонт квартиры под ключ, то монтаж межкомнатных дверей лучше производить на этапе окончания отделочных работ и до установки плинтуса.  

Існує певний алгоритм установки дверей:

  1. Проводяться необхідні заміри. Три обов’язкових вимірювання: ширина дверного отвору і його висота, а також товщина стіни. На тип коробки впливає не тільки товщина стін, але і її склад. Для цегляного, дерев’яного або гіпсокартонної отвору товщина буде різною. Крім того, якщо двері буде важкою, то краще зміцнити стіну в місці отвору брусом. Коли дверні прорізи відрізняються за розмірами, бажано зробити їх однаковими і стандартними. Особливо це актуально, якщо кілька дверей виходять в одне загальне приміщення типу передпокої. Це допоможе не тільки заощадити на ціні при установці дверей, але і буде виглядати більш акуратно і красиво.
  2. Вибір, в який бік буде відкриватися двері після монтажу, тобто з якого боку кріпити фурнітуру.
  3. «Права» чи «ліва» двері. Чи буде вам простіше відкривати її правою чи лівою рукою.

Всі правила відкривання дверей повинні не тільки подобатися покупцеві, а й узгоджуватися з параметрами протипожежної та санітарної безпеки.

Техніка і правила установки міжкімнатних дверей

Збірка і установка міжкімнатних дверей – копітка справа.

Що входити у вартість монтажу дверей і які етапи установки дверей існують?

  1. Підготовка отвору. Перевірка стін прорізу на нерівності, збіг ширини і висоти двері, вертикальність прорізу. У разі потреби вирівняти стіни навколо. Оглянути і прибрати з отвору все зайве.
  2. Збірка коробки. Три частини коробки укладаються на підлозі разом з щільно прилеглим до неї дверним полотном. Скріплюють по черзі верхню перекладину з правого і лівого обв’язкою спеціальними цвяхами. Для збереження паралельності перекладин, між правою і лівою обвязками в нижній і верхній частинах кріпляться планки, які видаляються після монтажу коробки.
  3. Установка фурнітури. Для установки петель потрібно їх розібрати, прикрутити в позначені місця кожну з частин. Відступ від верхнього і нижнього краю дверей для установки петель зазвичай за стандартом робиться 20 см + -3 мм на технічну частину, якщо буде 2 петлі. Якщо планується третя, то її встановлюють, відступаючи 50 см від верхнього краю полотна. Для МДФ дверей отвори для шурупів роблять заздалегідь, щоб уберегти заготовку.
  4. Установка в отворі дверної коробки. За допомогою рівня після примірки двері, коробка встановлюється в отворі і кріпиться спеціальними шурупами або цвяхами в залежності від типу стіни. Після установки коробки ще раз перевіряється вертикаль і горизонталь.
  5. Монтаж дверного полотна. Перед навішуванням полотна, під нього краще підкласти підкладки. Притримуючи двері зіставити частини петель і вставити вісь петель. Перевірте плавне закриття і відкриття дверей, зафіксуйте його стопорною планки при необхідності. Видаляються планки, прикріплені раніше в процесі складання коробки.
  6. Додаткове зміцнення полотна піною або штукатуркою. По периметру полотно обклеюють будівельним скотчем. Це збереже двері чистою. При закритих дверях між прорізом і коробкою прокладають спеціальні розпірки. Монтажною піною заповнюють всі зазори і простір навколо встановленої коробки. Видаляють монтажний скотч.
  7. Установка наличників. За допомогою будівельного рівня прикріплюють верхню частину лиштви. Після приладжуються бічні елементи встик з уже встановленою частиною. Лиштви можуть прибиватися як спеціальними цвяхами, так і сучасними рідкими.

Після установки обов’язково потрібно перевірити роботу двері, плавність закриття.

Установка одной двери занимает обычно не более нескольких часов и не доставит жильцам неудобства. Идеально, когда монтаж ВСЕХ дверей осуществляется на этапе комплексного ремонта квартиры. Эта процедура достаточно кропотливая и требует определенных навыков и опыта от мастера. Если вы хотите, чтобы двери прослужили вам долгие годы, то лучше обратиться к квалифицированному монтажнику.