Ремонт в стилі лофт

Ремонт квартир » Статті » Ремонт в стилі лофт
Ремонт в стилі лофт

Стиль лофт, що це таке? Чому він стає все більш популярним в Україні, впевнено завойовуючи серця інтер’єрних дизайнерів всього світу?

Лофт – в перекладі означає верхній технічний поверх, промислове горище у заводів, фабрик або будівель промзони, які були упорядковані під житло або офіси. Це стиль, який в ⅩⅪ столітті знову переживає бурхливий розвиток.

Бере свій початок на початку 40-х років двадцятого століття в Америці, коли через стрімке підвищення цін на оренду багато приміщень фабрик Манхеттена були переведені в передмістя, а порожні промислові будівлі занедбані. Ці простори були уподобані творчими особистостями і переобладнані під квартири і майстерні модних художників, архітекторів, дизайнерів. Таким чином, занедбані промислові зони виявилися місцем, куди стікалися вершки американської богеми.

Особливості стилю лофт

Интерьер этого стиля изначально должен напоминать внутренне убранство цеха, завода или помещение студии. Дизайн интерьера в стиле лофт характеризуется несколькими правилами:

  • навмисна грубість. Відкриті комунікації і елементи конструкції будівлі (дроти, балки, водостічні або вентиляційні труби);
  • необроблені бетонні або цеглярів стіни;
  • високі стелі;
  • максимальна відкритість простору. Легкість і свобода – на це працюють вікна в підлогу, відмова від міжкімнатних перегородок. Закритими, як правило, залишається тільки санвузол і приміщення для зберігання.

Главное правило элитного ремонта в силе лофт – подчеркнуть естественную красоту вещей. Его любят творческие, креативные личности, ценящие минимализм, практичность и идущие в ногу со временем.

Характерна колірна гамма

Як виглядає стиль лофт? Цей стиль не любить яскравих кольорів. для нього властива нейтральна і стримана палітра. Всі відтінки несуть в собі певний сенс, витоки якого можна простежити з історії зародження стилю.

Основний колір – білий (колір вапна). Він служить основним фоном і полотном для створення інтер’єру. Колір, який чудово поєднується з іншими відтінками та елементами декору. Також лофт любить чорний колір (колір каменю), відтінки коричневого (цегляна кладка, пісок і дерево), сірий (бетон), елементи сріблястого (труби комунікації, сходи).

Оздоблення стін, стелі та підлоги

Отделка стен в стиле лофт характеризуется необработанной поверхностью кирпичной кладки, бетонной плиты и\или деревянных перекрытий, нарочитой грубостью фактуры. Во главе отделки – простота и минимализм. Самой узнаваемой чертой этого стиля стала терракотовая кирпичная кладка старых фабрик. Она, конечно, может быть оригинальной, но чаще всего такого эффекта можно добиться, используя декоративную плитку под кирпич. Еще одним популярным вариантом являются обои под кирпичную кладку. Они отлично экономят пространство и отличаются простотой в применении.

В ідеалі стеля в стилі лофт повинна бути дуже високою. Найпростіший варіант обробки – просто пофарбувати її в білий колір. Чудово виглядають в такому інтер’єрі необроблені стельові балки, арматура, мансардні вікна. Елементами декору служать труби повітропроводів і кабелі електропроводки.

Підлога в приміщенні роблять максимально натуральним. Це дерев’яна дошка або паркет, мармур або штучний камінь. Дуже красиво виглядає на підлозі керамограніт або керамічна плитка під керамограніт або мармур. Часто в таких інтер’єрах використовують ламінат, який імітує состаренную дошку. Для більш економічного варіанту можна підібрати відповідний лінолеум або зробити так популярні сьогодні наливні підлоги.

Освітлення

В епоху зародження стилю приміщення фабрик і заводів висвітлювалися прожекторами і світильниками з плафонами грубої і простої форми, або просто голими лампочками. У наш час такий інтер’єр красиво доповнять світлодіодне освітлення і трекові системи в мінімалістичному стилі. Контрастний темний колір світильників на тлі світлої обробки додасть колірний акцент в приміщенні.

Для найбільшої кількості сонячного світла, який характеризує урбаністичний простір цього стилю, вікна повинні бути максимально більшими. Ідеально, якщо віконні прорізи зроблені в підлогу. При цьому такі вікна не повинні бути декоровані багатошаровими шторами і портьєрами. Доречно на таких вікнах будуть виглядати прості жалюзі або однотонні природних кольорів штори.

Меблі і декор

Лофт, як стиль, не любить велику кількість меблів. При цьому він має на увазі гармонійне поєднання антикварних предметів і ультрасучасної обстановки. Головна риса меблів – лаконічність, мінімалізм і функціональність. Так як цей стиль не любить стаціонарних перегородок, то зонування простору відбувається за допомогою меблів. При цьому елементи обстановки повинні бути без химерною обробки, з прямими лініями і стриманих кольорів. слід уникати нагромадження предметів.

Стелажі краще робити з відкритими полками, даючи максимальну свободу повітрю і світлу. На відкритих полицях розміщують книги і декор.

З матеріалів перевагу віддається дереву, металу, каменю, шкірі і пластику.

Аксесуарам приділяють особливу увага. Дуже брутально виглядатимуть в такому інтер’єрі предмети з вулиці. Дорожні знаки у вигляді декору, вуличний ліхтар як освітлення кімнати та інше.

Неважно, какую переделку в стиле лофт вы задумали – ремонт в новостройке, или в обжитом пространстве, это направление придётся вам по душе своей практичностью и функциональностью.

Не бійтеся експериментувати, адже тепер ви знаєте, як зробити ремонт в стилі лофт. Його концепція принесе вам масу позитивних емоцій і вражень.