Утеплення фасаду будинку – зовнішнє утеплення

Ремонт квартир » Статті » Утеплення фасаду будинку – зовнішнє утеплення
Теплоізоляція стін

У нашому кліматі холодні зими сприймаються як даність, ось чому для збереження тепла і затишку в своєму будинку слід подбати про його утеплення. Одним з найпопулярніших і ефективних засобів є зовнішнє утеплення фасаду.

Об этом следует подумать еще на этапе строительства домов и коттеджей, особенно если стены строения возводятся из материала, который может реагировать на перепады температуры. Такие меры сохранят тепло зимой, а летом правильно подобранный утеплитель предохранит дом от чрезмерного нагревания внутри.

Наскільки ефективно утеплення зовнішніх стін?

Утеплення зовнішніх стін економить внутрішній простір, захищає стіни від агресивного впливу зовнішнього середовища. При цьому:

 • дозволяє облагородити вигляд будинку;
 • зрушує точку роси зсередини будівлі в зовнішнє середовище;
 • подовжує термін служби коробки, адже утеплення забезпечує захист від перепадів температури, корозії, ультрафіолету і іншого;
 • покращує звукоізоляцію;
 • усуває містки холоду;
 • дозволяє на десятиліття забути про ремонт, адже у сучасних утеплювачів заявлений термін служби від 30 років.

Факт: При монтажі утеплення важливо подбати про пароізоляцію. Адже при неминучому виникненні різниці температур зовні і всередині приміщення, буде утворюватися конденсат. Він може в подальшому бути причиною виникнення цвілі і руйнувати стіни.

Який матеріал вибрати для якісної теплоізоляції?

На сьогоднішній день на ринку представлений величезний вибір матеріалів для утеплення. ідеальний утеплювач повинен володіти:

 • відсутністю поглинання вологи;
 • екологічністю;
 • міцністю і довговічністю;
 • легкістю;
 • простотою в монтажі, відсутність вертикальної деформації;
 • хороша теплоізоляція;
 • мінімальне теплове розширення (зміна розмірів тіла при перепадах температури).

Найпопулярнішими матеріалами на сьогоднішній день є мінеральна, кам’яна або ековата. Поряд з цим широко використовуються полімерні ізолятори. Це поліуретан, пінополіуретан, пінополістирол.

Мінеральна вата

Виготовляється з силікатних волокон гірської породи, сумішей осадових порід і шлаків.

Переваги – здатна витримати високі температури, відмінні теплоізоляційні та шумопоглинаючі характеристики. Щодо стійка до хімічною, біологічною м механічних впливів, не горить, проста в монтажі при невисокій вартості.

Недоліки – низька вологостійкість.

Пінопласт

Виготовлений зі спіненого полімеру.

Переваги – простота установки, низька вага, задовільна звукоізоляція, стійкий до впливу води, паронепроникним, після спеціальної просочення не горючий і відрізняється невисокою вартістю.

Недоліки – без обробки горючий, крихкий матеріал, види пінопласту розрізняються по морозостійкості.

Пінополістирол

Переваги – довговічний, міцний, непроникний для води, відмінна теплоізоляція, простий в монтажі. Не схильний до гниття, впливу цвілі.

Недоліки – горючий, на повітрі поступово окислюється, руйнується під дією УФ променів і при малій товщині паропроніцаєм.

Ековата

Переваги – сучасний екологічний матеріал. володіє низькою теплопровідністю, не горить, не схильний до гниття. Відрізняється довговічністю, міцністю, стійкістю до фізичних і хімічних впливів.

Недоліки – досить складний процес монтажу, що вимагає спеціального обладнання та кваліфікації робітників, що значно підвищує вартість.

Факт. При утепленні будинку в цілому не варто забувати і про вікна. Якісні енергозберігаючі склопакети самі по собі будуть відмінними утеплювачами.

Ми розглянули тільки самі популярні матеріали утеплення. У кожного з них є свої переваги і особливості. Грамотний підхід при виборі – запорука багаторічної служби утепленого будинки.

Як здійснюється утеплення фасадів будинку – особливості?

Зовнішня теплоізоляція найчастіше здійснюється за принципом технології навісних фасадів. При такому монтажі зберігається повітряна подушка між шаром утеплювача і фінішної зовнішньою обробкою. Повітряна подушка служить при цьому і вентиляцією для стін і облицювання.

Існує також «мокрий спосіб» утеплення, коли утеплювач приклеюють на основу стін, а після наноситься шар штукатурки.

Криничний розташування утеплювача – утеплення закладається безпосередньо всередину стіни при будівництві.

При монтажі утеплення важливо дотримуватися етапність:

 1. Монтаж кровли. Если здание старое, то сначала производят демонтажные работы старой отделки.
 2. Очищення зовнішнього фасаду будівлі, при необхідності його просушування і обробка антисептиком і фунгіцидом.
 3. Виконання гідроізоляції зовнішніх стін
 4. Розміщення дверних і віконних прорізів.
 5. Монтаж вентиляції, електрики та інше.

Если утепление здания проводится на этапе его строительства, то важно до начала работ дождаться полной усадки здания. Утепление лучше всего проводить при положительной температуре снаружи и после окончания отделочных работ внутри помещения. Так вы сведете к минимуму выделение конденсата.

Факт. Вибір матерiалу утеплення дуже часто залежить від складу стін. Для дерев’яних можна використовувати полістирол і пінопласт, так як вони створюють ефект термоса внаслідок своєї волого і паронепроникності.

Найбільш поширені помилки при зовнішньому утепленні

Найголовніша помилка при утепленнi будинку – економія на матеріалі і робочих:

 • економія на товщині і щільності утеплювача;
 • економія на клейової суміші. Купівля суміші, яка не призначена для утеплення, спроби розбавити суміш для збільшення обсягу та інше;
 • помилки, пов’язані з недобросовісними робочими і, як наслідок, неправильний монтаж. Сюди входить недотримання етапів монтажу, неправильні розрахунки навантаження на стіни, недотримання температурного режиму установки утеплювача, монтаж утеплення без урахування характеристики матеріалу стін і багато іншого.

Утеплення стін будинку – важливий і багатоетапний процес. Таку роботу завжди краще довірити професійній команді робітників.