Стиль мінімалізм в інтер’єрі

Ремонт квартир » Статті » Стиль мінімалізм в інтер’єрі

Стиль мінімалізм в інтер’єрі – це одне з найпопулярніших рішень в будівельно-ремонтнії сфері. Він об’єднує три ключові поняття: простота, функціональність і комфорт. Всупереч розхожій думці мінімалізм – це не коли мало, а коли достатньо. Адже якщо приміщення комфортно, функціонально і естетично привабливо – людина відчуває комфорт і насолоджується прибування.

Мінімалізм є досить новим стилем дизайну інтер’єру, він повністю сформувався лише в кінці минулого століття. Є правонаступником стриманого модерну, але з більшою простотою і надійністю елементів. Важливу роль у формуванні принципів мінімалізму, зіграв конструктивізм, відомий своїми чіткими формами і відповідністю зовнішності поставленим функціям.

Особливості стилю мінімалізм

Головною особливістю будинку або квартири в стилі мінімалізм є відсутність зайвих елементів. тут присутнє тільки найнеобхідніше: ефективний розподіл простору на функціональні зони, використання багатофункціональних меблів, шафи, втоплені в стінках, а також відсутність виражених декоративних елементів (ліпнини, візерунків, орнаментів).

Важной чертой реализации интерьера в стиле минимализм является использование природных материалов, а также скрытые источники света и однотонная цветовая гамма, позволяющие не акцентировать основное внимание на том или ином элементе. Данные особенности, редко позволяют выполнить косметический ремонт в стиле минимализм на вторичном рынке, поэтому в 90% случаев нужен комплексный ремонт с демонтажом старых элементов.

Стеля, підлога і стіни в стилі мінімалізм

Реалізація основних елементів конструкції будівлі, в тому числі стелі, стін і підлоги, не передбачає застосування будь-яких складних конструкцій – все повинно бути просто і акуратно. Найпростішим способом дотримуватися стилю, є комплексне оштукатурювання поверхонь і покриття їх фарбою.

Для більш вишуканою обробки стін, стелі та підлоги, а також при реалізації деяких дизайнерських ідей, також можуть використовуватися такі матеріали як: бетон, натуральний камінь (з фактурою), скло та пофарбований метал. Стіни можна обробити фактурною штукатуркою або обклеїти монотонними шпалерами. Незважаючи на особливості стилю, варіантів його реалізації досить багато. Кольорова гама

Особливе місце при реалізації стилю мінімалізм в інтер’єрах, є дотримання кольорової гами. Вона задає тон і настрій всьому стилю. По набору можливих колірних рішень, мінімалізм дуже схожий з японським стилем, філософією якого є створення спокійної і затишною атмосфери, що дозволяє сконцентруватися на власних думках.

У мінімалістичному дизайні інтер’єру, переважно застосовуються такі кольори: білий, бежевий, світло-сірі і коричневий відтінки. Ці кольори, дозволяють наповнити приміщення світлом, візуально розширюють корисний для життя простір, прибирають психологічні обмежувачі, властиві темним або яскравим відтінкам. також не варто перенасичувати приміщення великою кількістю відтінків. Найчастіше використовується 1,2 в рідкісних випадках – 3 відтінки.

Які меблі підбирати

Стиль мінімалізм в інтер’єрі квартири має оптимальне співвідношення вільного і зайнятого простору 80/20% – це означає, що меблі повинні займати не більше 20% від всієї площі житла. Як правило, дотримати дані пропорції досить складно, особливо якщо завдання стоїть провести ремонт в панельних будинках, де площа істотно обмежена. В такому випадку, допускається наявність меблів на 25-30% площі.

Важливою особливістю меблів в мінімалістичному інтер’єрі є її багатофункціональність. дуже популярними рішеннями є столи-трансформери, крісла-ліжка, висувні системи зберігання. Також повинна використовуватися вбудована побутова техніка та шафи, вмонтовані в стіну.

Освітлення

Рисою приміщень в стилі мінімалізм є максимально можливе використання природного світла. Часто при ремонті квартири в мінімалістичному стилі, розширюються віконні прорізи для установки габаритних панорамних вікон, а в приватних будинках монтуються стельові вікна або скляні розсувні системи на значну площу стінового прорізу.

У будь-якому випадку, без джерел штучного світла також не обійтися, тому рекомендовані вбудовані і багаторівневі рішення. Також можна встановлювати функціональні світильники, що підтримують кілька сценаріїв освітлення. Монтаж повноцінних люстр або окремо розташованих світильників складної геометричної форми не рекомендований - вони створять зайвий акцент в приміщенні і можуть зіпсувати загальне враження про інтер’єрі.

Мінімалізм в інтер’єрі вітальні

Вітальня є єдиним місцем в будинку, де можуть активно використовуватися контрастні рішення – це пояснюється функціональним призначення приміщення, в якому збирається сім’я або друзі. Філософія звучить так: менше кольору – більше контрастів.

Колірною основою повинні служити спокійний білий або сірий відтінки. На їх фоні, створюються яскраві кольорові відтінки, наприклад, у вигляді жовтого крісла або дивана. Також можна використовувати насичену кольорами картину або чорний телевізор.

До правил реалізації мінімалістичного інтер’єру у вітальні відносять:

  • Мінімум матеріалів;
  • Рівномірне освітлення, переважання природного світла;
  • Більше фактурних елементів;
  • Відсутність або мінімум декорацій.

Інтер’єр кухні в стилі мінімалізм

Кухня є найскладнішим приміщенням для реалізації стилю мінімалізм. Це викликано необхідністю розміщення великої кількості побутової техніки та кухонного приладдя на обмеженій площі. Кухня в стилі мінімалізм повинна мати більшу площу, бути наповнена світлом, а також не містити зайвої побутової техніки та столових приборів, які не використовуються господарем.

Особлива увага приділяється підбору кухонних меблів. Вона повинна бути багатофункціональною і не обмежувати корисний простір. Дуже популярним рішенням є висувні системи зберігання, що дозволяють на мінімальній площі, забезпечувати зберігання великої кількості кухонних предметів.

Інтер’єр спальні в стилі мінімалізм

Спальня – найпростіше приміщення для реалізації інтер’єру в стилі мінімалізм. Простір оформляється для максимально якісного і тривалого сну, без будь-яких подразників. У приміщенні має бути відсутня побутова техніка, телевізор і декоративні елементи – максимум лаконічний будильник.

Підвищену увагу приділяють вибору ліжка. Варто розглянути ліжка, виконані в єдиному колірному рішенні. Також вона повинна поєднуватися з тумбою. Бажано уникнути установки шафи для зберігання речей. Допустимий варіант – вбудована шафа або прилегла гардеробна.

Ванна в стилі мінімалізм

Особливістю застосування такого стилю як мінімалізм в інтер’єрі ванної кімнати є мінімальна кількість меблів і сувора манера дизайну. При обробці стін, підлоги і стелі ванної, варто використовувати матеріали в фундаментальних кольорах: білий і світло-сірий відтінки, іноді – бежевий.

Ванна і інші елементи приміщення, також повинні бути виконані в одному кольорі, мати акуратний вигляд з плавними або строгими формами, без помітних декоративних елементів. Особливу увагу приділяють висвітленню – приміщення повинно бути наповнене штучним світлом. При можливості – варто використовувати природне освітлення.

Втілити мінімалізм в інтер’єрі, при ремонті в новобудові або на вторинному ринку, можуть тільки професійні ремонтники із залученням професійних дизайнерів – вони повинні працювати спільно, враховуючи безліч нюансів в конкретному приміщенні.