Шумоізоляція в квартирі – як забезпечити комфорт в будинку

Ремонт квартир » Статті » Шумоізоляція в квартирі – як забезпечити комфорт в будинку
Звукоізоляція стін

Одним з найважливіших аспектів спокійного життя в багатоквартирному будинку є тиша.

Мій дім моя фортеця. Те, з яким настроєм ми починаємо день і чим він закінчується, робить наше життя комфортним. Квартира – місце, в яке людина повинна приходити після важкого трудового дня, відпочивати і отримувати заряд позитивної енергії. Але все це нівелюється при наявності навколишнього шуму.

Що таке шумоізоляція квартири і як вона працює?

Шум – це сукупність різних за інтенсивністю звуків, або будь-який несприятливо сприймається звук. гучний шум впливає, в першу чергу, на нервову систему, погіршує настрій, відволікає від задуманого, знижує працездатність і заважає спати. Це вторгнення в особистий простір людини.

Звукоізоляція – зниження рівня звуку, проникаюче в приміщення.

Залежно від джерела шум ділиться:

 • Вуличний шум. Це шум в квартирі від дороги, дитячого майданчика, гул пролітаючих літаків та інше.
 • Шум з сусідніх приміщень і під’їзду. Шум від сусідів збоку -самий поширене джерело звуку в багатоквартирному будинку. Проходить через щілини в перекриттях і міжкімнатних перегородках, а також через отвір вхідних дверей. З під’їзду причиною шуму є ліфт і прохідна сходи.
 • Власна квартира. Питання актуальне, якщо ви любите галасливі вечірки, граєте на музичних інструментах або дивитеся телевізор ночами.

Лучше, если шумоизоляция квартиры была сделана сразу после покупки квартиры до этапа отделочных работ и ремонта, но так бывает не всегда.

Якісна звукоізоляція повинна гасити всі види звукових хвиль і полягає в установці додаткового звукоізолюючого шару. Цей шар повинен гасити і хвильової шум (звук на відстані) і вібраційний шум (вібрація при контакті з джерелом – звук каблуків або перфоратора).

Основні вимоги до матеріалу шумоізоляції:

 • хороше звукопоглинання і відображаюча здатність;
 • екологічність і пожежна безпека;
 • співвідношення ціни та якості.

Крім того, до початку робіт потрібно прийняти рішення з деяких питань. Чи буде це повна шумоізоляція квартири, або облаштування однієї кімнати; чи потрібно зробити тільки стелю або підлогу, або досить замінити вікно, що виходить на галасливу вулицю; скільки коштує шумоізоляція в квартирі і на яких моментах можна заощадити.

Основні технології та матеріали для якісної звукоізоляції

Сучасні технології шумоізоляції в квартирі під ключ здійснюються за допомогою сучасних технологій. Головні вимоги до звукоізоляції в квартирі – ступінь поглинання і відбиття звуку. Для цього найчастіше використовують комбінації різних шарів матеріалу при ремонті квартири:

 • Для поглинаючої частини оптимальна м’яка, волокниста або бульбашкова структура. Саме така будова шару найкраще гасить звукову хвилю.
 • Відображаючи шар має високу щільність і грунтовну товщиною. Такий матеріал відображає шум у зворотний бік, при цьому розсіюючи його.

Повна шумоізоляція квартири здійснюється за комбінації цих двох шарів декількома способами:

 • Після монтажу несучих конструкцій кожен шар шумоізоляції укладають окремо. З’їдає більше простору, більш високу якість звукоізоляції. Цей метод частіше використовується для стін.
 • Застосування спеціальних панелей, в складі кожної уже на виробництві вкладено все необхідне. Не сильно впливають на товщину перекриттів, швидко встановлюються, більш бюджетний варіант. Оптимальний для ізоляції стелі.
 • Плаваючий. Призначений для звукоізоляції підлоги. Не вимагає фіксують компонентів.

Шумоізоляція стін

Звукоізоляція стін – основний компонент комфортного перебування в квартирі. Найбільш частий варіант необхідної шумоізоляції.

Після попереднього очищення стін монтується або каркасний спосіб, або із застосуванням комплексних сендвіч-панелей. Завжди вимагає скріплюють елементів або конструкцій.

Крім того, існують спеціальні оздоблювальні звукопоглинальні матеріали. Це пробкові покриття, поліуретанові плити, звукоізоляційні шпалери.

Кожне з цих покриттів в своєму складі несе сукупність відображає і звукопоглинального шарів, в тій чи іншій мірі. Відрізняються економією простору і легкістю монтажу.

Звукоізоляція стелі

Шумоізоляція стелі відрізняється тим, що при монтажі конструкції потрібно максимально економити простір для збереження висоти стелі. Тому найчастіше для звукоізоляції застосовують комбіновані панелі з хорошою кріпильної конструкцією. Звукоізоляція стелі буде оптимальною при аналогічних діях зі статтю сусідів вище.

Шумоізоляція підлог

У зв’язку з високими вимогами на зносостійкість переваги віддають «плаваючому» методу. Полягає у використанні звукоізоляції підлоги спеціальних покриттів, особливої стяжки і ізолюючого матеріалу без кріплення.

Шумоизоляция квартиры является обязательным условием при планировании переезда в новый дом или ремонта квартиры под ключ.

Вартість шумоізоляції в Києві залежить від експлуатаційних якостей матеріалу, використовуваного при монтажі і площі, яку потрібно ізолювати від шуму. Розраховується завжди індивідуально з урахуванням побажання клієнтів, але завжди треба пам’ятати, що хороші матеріали не будуть коштувати дешево. Пам’ятайте, що згодом ви отримаєте захист від шуму на довгі роки, затишне особистий простір і комфорт у вашій оселі.