Скандинавський стиль в інтер’єрі

Ремонт квартир » Статті » Скандинавський стиль в інтер’єрі

Дизайн в скандинавському стилі вже давно отримав високу популярність серед жителів західноєвропейських країн, сьогодні набирає популярність в центральній і східній Європі, в тому числі України. Він поєднує в собі легкі колірні палітри, функціональність, самобутність і широкі можливості для реалізації різних ідей. Для стилю традиційно застосування натуральних деревних матеріалів, властивих для північних народів скандинавських країн: Швеції, Норвегії, Данії, Ісландії та Фінляндії.

Скандинавський стиль в інтер’єрі прийнято вважати одним з напрямків стилю мінімалізм – вони мають схожі принципи формування, але в скандинавському варіанті також можна зустріти химерні риси бароко і класицизму, м’якість Провансу, розкіш ар-деко і неординарні риси авангарду.

Особливості скандинавського стилю

Головною особливістю скандинавського стилю є його спрямованість на максимальну гармонію між природою, людиною і її потребами. Тому в інтер’єрі переважають спокійні природні кольори і мінімум відтінків. Як правило, основою служить білий колір, який вдало поєднується з дерев’яними елементами.

Філософією стилю вважається свідома відмова від демонстрації своєї переваги, повагу до природи і іншим членам спільноти. Тому жителі скандинавських країн, маючи можливість оформити будинок з розкішшю, вибирають стриманість і турботу про природу. Також важливим аспектом даного стилю є використання тільки екологічно чистих матеріалів, тому замовляти меблі стоїть біля еко-френдлі виробників.

Колірна палітра

Единственным основным цветом скандинавского стиля является белый, а также его незначительные оттенки. Он выполняет роль основы (чистого листа), на фоне которого каждый предмет интерьера отчетливо виден и играет важную роль в формировании общей картины. Оптимальный эффект достигается путем комбинирования классического белого цвета с естественным дневным освещением, заполняющим пространство и создающим комфортные условия для жизни.

У дизайні інтер’єру допускається використання різних легких тонів – до них відносять відтінки блакитного, світло-зеленого, світло-рожевого, а також різні відтінки коричневого і бежевого. Але ці кольори необхідно використовувати акуратно, без зміщення в темну градацію. Якщо потрібно розставити правильні акценти, точково можуть застосовуватися насичені відтінки червоного, синього і навіть зеленого.

Стеля, підлога і стіни в скандинавському стилі

Виконання стелі і стін в скандинавському стилі передбачає класичний метод штукатурення рівним шаром, без будь-яких фактурних елементів. Тому ремонт квартири в скандинавському стилі, як правило, починають з вирівнювання стінових і стельових поверхонь, а також заливки підлоги з подальшим укладанням дошки, паркету або ламінату.

Після вирівнювання стін і стелі фінішної штукатуркою, виконується грунтування і фарбування поверхні в білий колір або в дуже світлі відтінки інших кольорів: блакитного, бежевого, молочного, зеленого та ін. Якщо при укладанні підлоги використовувався паркет або статева дошка – вони також забарвлюються в білий колір , що забезпечує максимальну заповнюваність приміщення природним світлом.

Мебель в скандинавском стиле

З огляду на те, що квартира в скандинавському стилі має багато спільного з мінімалізмом – цей аспект торкнувся не тільки обробку, але і меблі. На ключовій ролі виходить не естетична привабливість фасадів, а функціональність використовуваної меблів – вона повинна займати мінімум корисного простору і забезпечувати розширені функціональні можливості.

На відміну від стелі, стін і підлоги, меблі для проекту в скандинавському стилі можуть мати абсолютно різноманітні кольори і відтінки: як світлі, так і темні. Використання меблів в темних відтінках, дозволяє зіграти на контрасті, виділяючи той чи інший елемент в загальному дизайні інтер’єру. М’які меблі в скандинавському стилі, варто розглядати з оббивкою з натуральних матеріалів: тканини або шкіри.

Інтер’єр вітальні в скандинавському стилі

Дуже популярне рішення. Вітальні кімнати в скандинавському стилі мають органічну і розслаблюючу атмосферу. Вони прості у догляді і не передбачають великої кількості меблів або декоративних елементів. Особливу увагу приділяють вікнам, які стають важливою частиною інтер’єру при відкритті, також вони відповідають за насиченість приміщення природним світлом.

Органічно вписатися в скандинавський інтер’єр вітальні може пару картин. Вони повинні мати стриманий неагресивний малюнок, без яскравих строкатих колірних відтінків. Ще одним важливим аспектом вітальні можуть стати відкриті полиці, на які можна розкласти бібліотеку або елементи декору.

Скандинавський стиль в інтер’єрі кухні

Перед реалізацією скандинавського стилю в приміщенні кухні, як правило, виконують комплексний ремонт – це пояснюється необхідністю повної переробки традиційних для пострадянського простору рішень. Основними кольорами є: традиційний білий і природний деревний колір. Як правило, лаковане дерево використовується при створенні стільниці, також вона може бути присутнім в комплекті обіднього столу зі стільцями.

Встановлюється в скандинавської кухні меблі, повинна бути багатофункціональна, дуже популярними є висувні системи зберігання та вмонтована побутова техніка.

Скандинавський стиль в інтер’єрі спальні

Особливістю спальні в скандинавському стилі є наявність великого вільного простору і відмінна освітленість природним світлом. Виконуючи ремонт під ключ, варто прибрати з приміщення все зайве. Основне завдання – забезпечити комфортний і тривалий сон.

У спальнях рекомендовані широкі панорамні вікна, зашторені рулонними шторами з природних матеріалів. З меблів можна встановити велике ліжко, пару тумбочок, а також окремо розташовані освітлювальні прилади (торшери). В якості місця для зберігання речей, можна встановити компактний місткий шафа, комод або білизняний пенал.

Ванна кімната в скандинавському стилі

При створенні скандинавського інтер’єру у ванній кімнаті, також буде потрібно капітальний ремонт. Найкраще робити ремонт в новобудові, де немає необхідності демонтажу старої плитки та сантехніки.

У ванній переважають білі тони, тому плитка і елементи сантехніки повинні бути реалізовані в єдиному білому кольорі. При установці ванній, варто використовувати моделі з великими відкритими ніжками, також будуть доречні великі дзеркала і сантехніка з блискучим хромованим покриттям.

Хорошим контрастом могут стать деревянные ящики для хранения бытовой химии или косметических средств. Интересный вариант – часть стены, отделанная лакированным деревянным полотном из массива.