Як правильно вирівняти стелю своїми руками

Ремонт квартир » Статті » Як правильно вирівняти стелю своїми руками
Як вирівняти стелю

Капитальный ремонт любого помещения всегда включает в себя отделку и выравнивание потолка. Потолок – самое видное место в интерьере, его не закроешь ковром и не заставишь мебелью.

Існує безліч варіантів як вирівняти стелю в квартирі, вибір залежить від ступеня перепадів і нерівностей. Сьогодні ми розглянемо популярні варіанти ремонту своїми руками.

Які інструменти необхідні?

Перш, ніж починати вирівнювання своїми руками, потрібно обзавестися необхідним обладнанням:

 1. Рівень і будівельна лінійка. Підійде будь-який зручний для вас рівень, як лазерний, так і бульбашковий.
 2. Шпатели. Для новичка, который впервые выполняет ремонт квартиры под ключ, удобнее будет работать с металлическим шпателем шириной 30 см, для бывалых штукатуров подойдет инструмент шириной 40 см. До покупки подержите шпатель в руке, оцените его удобство. Ручка не должна скользить в ладони, лучше, если она будет прорезиненной. Приложите шпатель к ровной поверхности. Между рабочей частью и поверхностью не должно быть щелей и зазоров. Хороший шпатель прилегает плотно и равномерно, его рабочая часть гладкая и без зазубрин.
 3. Відро для розведення розчину. Якщо ви купуєте готову суміш, то вона відразу йде в зручній ємності, якщо крім шпаклівки вирівнювання буде і зі штукатуркою, то і для неї потрібна ємність.
 4. Будівельний міксер для замішування робочого розчину.
 5. При роботі зі штукатурною сумішшю необхідно довге правило. Його довжина при вирівнюванні 2 м.
 6. Для грунтовки необхідні пензлик і\або валик.
 7. Робочий одяг. Рукавички, головний убір і окуляри не обов’язкові, але так ви збережете голову, руки і очі від попадання суміші і сміття.
 8. Правильна опора. Козли, стіл, драбина. Її висоти повинно вистачати для комфортної роботи. Фахівці вважають, що ідеально, якщо між стелею і опорою було близько 30 см, коли ви стоїте в повний зріст.

Крім перерахованого вище, для зручності діяльності та збереження підлоги ми рекомендуємо постелити на підлогу і меблі поліетиленову плівку. Це в рази полегшить прибирання після проведення робіт.

Підготовка поверхні стелі до вирівнювання

Выравнивание неровного потолка начинается с подготовки поверхности. Если это необходимо, то провести демонтажные работы. Оно включает в себя удаление старой отделки: краски, побелки, штукатурки, потолочные панели и прочего. Этот этап пропускается, если вы делаете ремонт в новострое

Досвідчені обробники рекомендують змочити стелю звичайною водою двічі з інтервалом в 2-3 години. це однозначно полегшить видалення старого покриття і зведе нанівець кількість пилу. до видалення радимо простукати стелю по всій поверхні рукояткою шпателя або гумовим молотком для пошуку повітряний порожнин, які потрібно обов’язково виключити.

Найкраще старе покриття видаляються металевим шпателем. Коли виникають проблеми зі шпателем, підключають дриль з насадкою у вигляді щітки.

Після видалення старого покриття стеля повинна бути акуратно вимита.

Наступним етапом буде ревізія поверхні. Вузькі щілини зашпаровують штукатуркою, більші заповнюють сумішшю зі шматочків цементу, щебеню або керамзиту і штукатурки або спеціальної будівельної пастою.

Після йде шар грунтовки, яка наноситься тільки на висохлу поверхню. Оптимально, якщо шарів грунтовки буде 2.

Які є способи вирівнювання стелі в квартирі?

Як вирівняти стелю своїми руками? Перш за все, потрібно виміряти перепади висоти стелі. У цьому відмінно допоможе лазерний рівень. З його допомогою ми знаходимо точку найнижчого рівня. Від неї до стін проводимо горизонталі, які з’єднуємо по периметру. Отримуємо єдину лінію, заміряємо різницю в висоті. Залежно від перепадів, вирішуємо, ніж вирівняти стелю.

 • Якщо різниця у висоті менше 0,5 см, то досить вирівнювання шпаклівкою. Оптимально, якщо вона буде наноситися пошарово.
 • До 5 см нерівності нівелюються штукатурної сумішшю.
 • Якщо перепади більше, ніж 5 см, то потрібно вирівняти стелю за допомогою каркасних систем.

Всі методи вирівнювання поділяють на «сухі» і «мокрі».

«Мокрі – вирівнювання за допомогою штукатурки і шпаклівки. «Сухі» – всі інші способи (вирівнювання стелі гіпсокартоном, вагонкою, стельовими панелями, натяжною стелею та інше).

Висновок

В заключение хочется сказать, что выравнивание своими руками, как любые отделочные работы, достаточно трудоемки и сложны, но при соблюдении всех рекомендаций и технологий результат будет радовать вас долгие годы.