Види натяжних стель

Ремонт квартир » Статті » Види натяжних стель

Натяжна стеля – це сучасне рішення, яке дозволяє швидко і ефективно вирівняти стельову поверхню, забезпечивши її ідеальну гладкість з мінімальними матеріальними та трудовими затратами. Являє собою систему, що складається з двох основних елементів: легкого еластичного матеріалу і жорсткого металевого каркаса, що фіксується по периметру приміщення.

Сучасні натяжні стелі передбачають можливість установки будь-яких освітлювальних приладів, точок кріплення і решіток. Вони можуть мати різну форму і виготовлятися з тканинних або ПВХ (плівкових) матеріалів. Властивості натяжних стель забезпечують можливість їх монтажу на об’єктах будь-якого планування і з практично будь-яким дизайном інтер’єру

Плюси і мінуси натяжних стель

Як і інші типи стель, натяжні рішення мають свої переваги і недоліки, які необхідно враховувати в процесі вибору. Розглянемо які бувають натяжні стелі зі своїми перевагами і недоліками.

Плюси натяжних стель:

  • Оперативність і легкість установки – монтаж натяжної стелі займає кілька годин (з урахуванням площі і геометрії приміщення). Сам процес установки не передбачає необхідності великої кількості великих робіт, тому може проводитися після завершення комплексного ремонту;
  • Естетичні якості – забезпечує ідеальну рівність стельової поверхні, сприяє поліпшенню загальної естетики. Є можливість вибору будь-якого </ span> дизайну натяжної стелі з численних варіантів;
  • Практичність – не вимагає особливого догляду (пил прибирається звичайним протиранням), автоматично відновлює геометрію полотна після механічного впливу;
  • Стійкість до води – моделі стель на основі ПВХ плівки не пропускають вологу, що дозволяє убезпечити житло від протікання зверху. Щоб відновити стелю, досить злити воду, уникнувши дорогого ремонту стелі.

Незважаючи на велику кількість переваг, натяжні стелі мають ряд недоліків, здатних вплинути на прийняття рішення на користь підвісних аналогів. До головних з них відносять: мінімальну міцність (бояться проколів), горючість, високу герметичність (ПВХ), а також низьку стійкість до низьких негативних температур.

У чому різниця між підвісною і натяжною стелею?

Натяжна стеля є простою конструкцією, що складається з каркаса і розтягнутого між його сторонами полотна, що створює ефект рівної твердої поверхні. У свою чергу підвісна стеля є великим поняттям, що включає гіпсокартонні, касетні і рейкові рішення. Найпопулярнішим є підвісна стеля з гіпсокартону, який монтується на високоміцний металевий каркас. Він забезпечує високу твердість поверхні, яка не поступається класичної штукатурці. Установка підвісного полотка є більш дорогою і трудомісткою завданням, в порівнянні з натяжними аналогами.

Давайте розглянемо основні види натяжних стель, які відрізняються за типом матеріалу.

Стеля з полівінілхлориду (ПВХ)

Основою служить плівкове полотно на основі полівінілхлориду. Його монтаж передбачає необхідність застосування теплової гармати або будівельного фена. При температурі 60-70⁰С, полотно збільшується в розмірах, що дозволяє монтажнику виконати натяг.

Є найпопулярнішим видом натяжних стель. Головною перевагою вважається мінімальна вартість, 100% вологостійкість (не пропускають воду при протіканні даху або затопленні сусідами), а також широке розмаїття кольорів і фактур. Для очищення полотна від пилу або забруднень, досить протерти вологою губкою або ганчіркою.

Текстильна (безшовна) стеля

Є оптимальним рішенням по легкості монтажу. Технологія установки не передбачає попереднє нагрівання полотна, що прискорює процес установки в півтора-два рази. У більшості випадків, установка виконується на каркас з кліпсовой профілем, надійно фіксує полотно.

Результатом установки текстильних натяжних стель стає ідеально рівна матова поверхня з вираженою текстурою. Зовні вона може нагадувати оштукатурену стелю. Також тканина має високу міцність і хорошу паропроникність, що дозволяє стінам «дихати». Максимальна довжина полотна не повинна перевищувати 5 метрів.

Далі розглянемо які найкращі натяжні стелі бувають за типом фактури.

Матова натяжна стеля

Дуже популярний тип фактури натяжної стелі, що не відображає, а м’яко розсіює світло. Він дозволяє домогтися ефекту пофарбованої стелі, який візуально дуже складно відрізнити від класичної штукатурки. Як правило, монтується в приміщеннях з традиційними (класичними) дизайнами інтер’єру.

Пил, що осідає не так помітний, як на глянсовому аналогу, легко миється. Матове полотно має меншу вартість ніж у більшості конкретних рішень, вважається найспокійнішим для візуального сприйняття і практичним в догляді. Передбачає можливість монтажу освітлювального обладнання та елементів декору.

Сатинова натяжна стеля

Досить популярний різновид натяжних стель, що імітує слабко виражені фактури тканини. Такі стелі мають специфічний блиск, але в набагато меншому обсязі, ніж у глянцевих аналогів. Вважається проміжним варіантом між дзеркальним глянцем і строгим матовим полотном.

Сатинові натяжні стелі часто використовуються в приміщеннях, яким потрібно надати особливу елегантність. Якщо поверхня полотна кольорова – при зміні кута огляду або інтенсивності світіння, вона буде красиво переливатися, змінюючи власний відтінок. Переважно використовується при реалізації сучасних дизайнів інтер’єру.

Тканинна натяжна стеля

Тканинна натяжна стеля застосовується при реалізації різних інтер’єрів: від суворої класики, до розкішного бароко. В якості полотна використовується спеціальна поліефірна натуральна тканина, просочена спеціальними захисними складами – вони надають полотну підвищену надійність, запобігають пересихання волокон, а також збільшують еластичність.

Відносяться до нових видів натяжних стель. Найчастіше використовуються безшовні варіанти, але для монтажу стелі в приміщеннях великої площі, застосовуються конструкції з швом. Головними перевагами вважаються: екологічність, стійкість до низьких температур, широке розмаїття дизайнів і підвищена стійкість до механічних пошкоджень.

Скільки встановлюють натяжні стелі?

Професійний монтаж натяжних стель виконується в кілька основних етапів, що займають різний час. Спочатку на об’єкт виїжджає замірщик, що визначає розміри приміщення, за якими викроюється відповідне полотно для подальшої установки.

Завдяки простій технології монтажу, яка передбачає фіксацію каркаса по периметру приміщення, з подальшою натяжкою полотна – установка натяжної стелі потребує мінімального часу. Як показує практика, установка натяжних стель в більшості житлових приміщень, наприклад, при ремонті квартир в Києві займає не більше 1 дня.

Сам процес установки не займає багато часу. На стандартну кімнату площею 15-20 кв. / М, йде близько 3-4 годин. Якщо виконується монтаж ПВХ стелі, який необхідно попередньо прогріти тепловою гарматою – можна додати 1-1,5часа. На монтаж стелі в кухні буде потрібно 2-3 години, а в санвузлі – 1-1,5часа. Щоб встановити натяжну стеля в однокімнатній квартирі (кімната, кухня, санвузол) – необхідно 6-8 годин.

Час монтажу на об’єктах з великою площею завжди прораховується додатково, з урахуванням площі приміщень, складності планування, типу застосовуваного полотна, особистих уподобань замовника та інших особливостей поставленого завдання.