Як вибрати кондиціонер для квартири

Ремонт квартир » Статті » Як вибрати кондиціонер для квартири

Вибір та встановлення кондиціонера – це завдання, спрямоване для створення більш комфортного і здорового мікроклімату у приміщенні, що зумовлює ефективність роботи обраного устаткування наступні 5-10 років. Тому питання, який кондиціонер краще вибрати – серйозне і до нього необхідно підходити відповідально, враховуючи цілий комплекс факторів: від особливостей приміщення та бюджету, до типу, потужності та функціональних можливостей цієї моделі.

Наразі ми розглянемо основні принципи вибору сучасного кондиціонера. Дотримуючись рекомендацій, ви зможете знайти відповідне рішення, яке забезпечить оптимальну температуру у квартирі для комфортного життя її власників.

Типи кондиціонерів

Існує кілька типів кондиціонерів, які призначені для монтажу на об’єктах різного призначення. Найбільш затребуваними є: промислові, офісні та побутові. Вони мають свої конструктивні особливості, що прямо впливають на експлуатаційний режим, параметри охолодження/обігріву та вартість. Розглянемо докладніше:

  • Промислові кондиціонери – спеціалізований тип із складною конструкцією. Призначені для встановлення на промислових об’єктах, що мають велику площу обслуговування: заводи, склади, цехи і т.д. здатні працювати в цілодобовому режимі;
  • Офісні кондиціонери – це напівпромислові рішення, призначені для охолодження/обігріву офісних приміщень. Як правило, мають збільшену потужність у порівнянні з побутовими, але меншу, ніж промислові. Мають підвищену надійність і можливість роботи в режимі 24/7;
  • Кондиціонери для квартир (побутові) – використовуються у приміщеннях житлового типу: квартирах, приватних будинках, котеджах. Більшість моделей розраховано на охолодження площ до 90 м.кв. Найчастіше мають низку допоміжних функцій: обігрів, іонізація, осушення, вентиляція та ін.

Ваш варіант – побутовий кондиціонер. Перед тим, як вибрати кондиціонер для квартири, варто враховувати, що побутові моделі також бувають різних видів.

Види кондиціонерів для квартири

Для встановлення в квартиру використовуються лише побутові моделі кондиціонерів, призначені для житлового типу. Мають привабливий зовнішній вигляд та досить компактні. Як правило, у них передбачено цілий набір корисних функцій, що дозволяють створити ідеальні мікрокліматичні умови для життя.

Три типи побутових кондиціонерів для квартир:

  1. Моноблочні – корпус виконаний у вигляді єдиного блоку. Можуть бути мобільними (встановлюються всередині приміщення з витяжною трубою) або віконними (монтуються у віконну раму, при установці можуть знадобитися попередні демонтажні роботи);
  2. Спліт-системи – найпоширеніше рішення, що передбачає наявність внутрішнього та зовнішнього блоку, об’єднаних магістраллю. Забезпечують максимальний акустичний комфорт усередині приміщення та мають гарний зовнішній вигляд, що доповнює дизайн інтер’єра приміщення;
  3. Мультіспліт-системи – об’єднують у собі відразу кілька класичних спліт-систем. Мають один зовнішній блок, до якого підключають відразу декілька внутрішніх блоків – це дозволяє охолоджувати декілька приміщень, включаючи/відключаючи блоки за потребою.

Залежно від технології керування двигуном, вони можуть бути інверторними або ON-OFF (звичайними). Перед тим як вибрати кондиціонер – обов’язково враховуйте цю характеристику.

Інверторний кондиціонер чи звичайний? В чому різниця

Інверторні кондиціонери – це найсучасніше рішення. За рахунок програмного управління вони забезпечують плавну роботу та підвищений рівень енергозбереження (близько 30% порівняно з класичним ON-OFF). Стабільний темп охолодження/обігріву також підвищує термін служби компресора. Головний недолік – висока ціна, у деяких випадках вона може бути вищою в 1,5-2 рази, ніж у звичайних моделей.

Звичайні On-off рішення працюють за принципом увімкнення/вимкнення реле – це означає, що вони працюють у переривчастому режимі. Не вміють плавно охолоджувати або обігрівати повітря, через що мають менший ресурс компресора та більше споживає енергії. Головна перевага – низька ціна.

Вибір потужності кондиціонера

Щоб дізнатися, як вибрати кондиціонер за площею приміщення та іншими характеристиками – необхідно визначити технічні параметри квартири, в якій виконуватиметься експлуатація техніки. Адже більшість квартир мають не лише різну площу, а й висоту стель, тому оптимальну потужність моделі визначають за фактичним обсягом повітря, яке необхідно охолоджувати або нагрівати.

Більшість побутових моделей мають маркування, згідно з яким вказується площа експлуатації, що рекомендується: 20, 25, 35 і більше метрів. Наприклад, кондиціонер продуктивністю 2-2,5 кВт, рекомендований для охолодження приміщень площею 20м.кв, при висоті стелі 2,5-3 метри. Якщо висота стель вища або квартира знаходиться на останньому поверсі – потужність варто вибирати із запасом.

Як підібрати кондиціонер за площею приміщення

Чотири прості фактори, що дозволяють розрахувати оптимальну потужність кондиціонера для квартири по її площі:

  1. Площа приміщення – номінальний показник потужності моделі має відповідати щонайменше 1 кВт на 10 кв.м. площі. Таким чином, на однокімнатну квартиру площею 32м.кв. рекомендується купувати кондиціонер потужністю 3,5 кВт.;
  2. Висота стель – при висоті стель більше 3-х метрів, рекомендується збільшити запас потужності на 30% (на кожен зайвий метр висоти);
  3. Кількість осіб – у середньому 1 доросла людина виділяє 100-150 Вт теплової енергії. Якщо у квартирі проживає 3 особи, запас потужності варто збільшити на 450 Вт.;
  4. Кількість віконних прорізів – через склопакети холод чи тепло губляться швидше, ніж через стіни. Також вікна на сонячній стороні суттєво посилюють нагрівання приміщення під час потрапляння прямих сонячних променів. Тому цей фактор варто враховувати при розрахунку потужності.

Враховуючи чотири перераховані вище фактори, ви точно знатимете який вибрати інверторний кондиціонер або on-off рішення під конкретну квартиру.

Вибір кондиціонера з обігрівом

Усі сучасні побутові кондиціонери підтримують роботу у двофазному режимі: на охолодження та на обігрів. Найефективнішими вважаються інверторні рішення, що забезпечують рівномірне нагрівання приміщення – в осінньо-весняний період їх можна використовувати як основне опалення. У свою чергу, лінійні on-off рішення коштують дешевше, в деяких випадках на 40-50%.

Якщо ви плануєте регулярно обігрівати приміщення – розглядайте інверторні рішення, вони споживають на 30-35% енергії менше, за аналогічної продуктивності, що дозволяє окупити різницю у ціні вже в перші роки та економити на експлуатації. Якої фірми вибирати кондиціонер – не важливо, але бажано виключити відверто «китайських» виробників.

Встановлення кондиціонера

Сучасна технологія установки кондиціонера досить «чиста», не передбачає багато пилу або обов’язкового ремонту квартири. Але якщо ви робите ремонт квартири в новобудові – бажано заздалегідь прокласти магістраль у стіну – це дозволить суттєво покращити естетику приміщення.
Монтаж кондиціонера повинен виконуватися лише висококваліфікованими фахівцями, згідно з рекомендаціями та технічними регламентами виробника техніки. Ці послуги також надають компанії, що виконують ремонт під ключ. Неправильний монтаж може спровокувати некоректну роботу обладнання або витік фреону, що зменшить ефективність роботи обладнання.