Помилки при ремонті – поради фахівців

Ремонт квартир » Статті » Помилки при ремонті – поради фахівців

Ремонт квартир не завжди увінчується успіхом. Неправильно підібрані відтінки, нераціонально використаний простір, помилки в плануванні – все це зводить нанівець старання власників. У цьому матеріалі ми розповімо, як не помилитися при облаштуванні головних кімнат у квартирі.

Кухня

На кухні головна задача – зберегти баланс візуальної привабливості і практичності. плануючи облаштування приміщення, потрібно враховувати специфічні умови експлуатації: високі температури, можливі забруднення. Розглянемо часто зустрічаючі помилки.

 • Використання в якості підлогового покриття ламінату та паркету. Ці матеріали не витримують тривалого перебування в настільки «екстремальних» умовах. Якщо все ж наважуєтеся використовувати один з цих варіантів, будьте готові часто міняти підлогове покриття.
 • те: Недостатня кількість розеток. Пам’ятай кількість електроприладів може в будь-який день змінитися. Наприклад, завтра ви купите кухонний комбайн або блендер, а все розетки зайняті: плитою, холодильником, мікрохвильовкою. Доведеться кожного разу шукати компроміс. Щоб уникнути незручностей, ставте розетки з запасом. Наприклад, якщо вам в даний момент потрібно п’ять штук, поставте вісім-дев’ять.
 • Занадто велику відстань між основними робочими зонами. Плита, холодильник та мийка повинні розташовуватися близько один до одного. Завдяки невеликій відстані ви будете економити час і сили під час приготування їжі.
 • Віддаленість плити від витяжки. Деякі власники квартир переоцінюють можливості витяжки. Дана техніка втягує в себе гаряче повітря, який самостійно до неї надходить. Вона не може «захоплювати» його на великій відстані. Правильне розташування витяжки – строго над поверхнею плити, на висоті не більше 60-70 см.

Крім того, не дуже нагромаджуйте приміщення шафами і тумбами. Чим вільніше кухня, тим краще.

Ванна кімната

Ще одне специфічне приміщення. В цьому випадку при облаштуванні потрібно враховувати велику кількість пари і вологи.

 • Совмещение ванны и туалета в больших семьях – это причина дальнейших неудобств. Если в квартире живет больше 4 человек, лучше разделить данные помещения. Проще всего это сделать, когда проводится ремонт квартир в новостройке: можно сделать перепланировку пространства до того, как к нему привыкли жильцы.
 • Відсутність захисту розеток. Вони повинні бути вологозахищені. Якщо ви помилково придбали звичайні розетки, можна докупити окремо кришечки. Ризик потрапляння води в розетку цілком реальний. Це може привести до короткого замикання.
 • Зловживання холодними відтінками. Мода на такі кольори залишилася в минулому. Вона не пройшла перевірку часом, так як повністю «холодна» ванна виглядає похмуро, нецікаво. Доповнюйте ванну кімнату теплими кольорами: жовтим, зеленим, салатовим, рожевим.
 • Надмірно сильний нахил ванній. Під час ремонту використовуйте будівельний рівень, щоб не допустити переливання води через один з країв надалі.
 • Відсутність «сходинки» при виході з кімнати. На порозі повинен бути виступ в 2-3 сантиметри. Він не дозволить воді перелити в інше приміщення в разі заливання підлоги.

Пам’ятайте про головний ризик в ванній кімнаті – воді. Облаштовувати приміщення з урахуванням цього фактора.

Кімнати

Незважаючи на те що облаштування кімнати – суб’єктивний питання, є деякі правила, які потрібно дотримуватися. Розглянемо основні помилки.

 • Різний рівень підлог. Підлоги в кімнатах повинні мати однакову висоту. Це і зручно, і візуально привабливо.
 • Поспішність в укладанні підлоги. Головне – дайте висохнути стяжки. Цей процес триває 2-3 тижні.
 • Помилки при розстановці меблів. Наприклад, телевізор, встановлений навпроти вікна: сонячне світло засвічує екран, що знижує якість картинки. Або, наприклад, занадто велику відстань від крісла до розетки, в результаті чого неможливо підзарядити телефон, сидячи на ньому. Щоб не займатися зайвою перестановкою, спершу продумайте всі плюси і мінуси розташування меблів.
 • Недолік освітлення. Краще більше світла, чим менше. У сутінках незручно читати, дивитися фільм і просто спілкуватися..
 • Помилки при виборі колірної гами. Особливо це актуально для власників невеликих квартир. Темні кольори візуально зменшують простір. Їх не можна використовувати в малогабаритних кімнатах. Ваш найкращий «друг» – світлі тони: салатові, білі, жовті, бежеві. Уникайте контрастних «плям»: вони також візуально зменшують кімнату. Обладнайте приміщення в одному-двох схожих тонах.

Популярні також помилки в матеріалах. Перш ніж використовувати будь-який, ознайомтеся з його особливостями. Інформації в інтернеті маса. Наприклад, деревина «боїться» вологи, високої температури. Пластик не витримує серйозних навантажень.

Якщо не впевнені в будь-якому рішенні, консультуйтеся з фахівцем: дизайнером або майстром з ремонту квартир. Поставтеся до облаштування квартири серйозно – і у вас неодмінно все вийде.