Штукатурка: як вибрати і яку купити

Ремонт квартир » Статті » Штукатурка: як вибрати і яку купити
Штукатурка: як вибрати

Штукатурка – це популярний будівельний матеріал, що застосовується для внутрішньої та зовнішньої обробки стін, стель, колон та інших поверхонь. Вона завжди наноситься за допомогою еластичного розчину, що формує рівну міцну поверхню після застигання. Залежно від складу її поверхня може бути гладкою або шорсткою. Також під час оздоблювальних робіт можна надати фактурності.

На сьогоднішній день існує кілька видів штукатурки за типом застосування і складом, тому вибір роблять з урахуванням поставлених завдань на конкретному об’єкті, спираючись на характеристики сумішей, що розглядаються.

Основні цілі застосування штукатурки

Штукатурні суміші набули широкого застосування в будівництві вже давно. Але якщо раніше вони використовувалися лише для вирівнювання стін та стель, то сьогодні область розширилася на декоративне оздоблення.

Існує три головні призначення: захисно-конструктивне, санітарно-технічне та декоративне. Поштукатурена поверхня надійно захищена від шкідливого впливу вогкості, високого опору тепловіддачі, також вона суттєво знижує звукопроникність. Санітарно-гігієнічна мета полягає в отриманні рівної поверхні, що ефективно протистоїть осадженню пилу та другим забрудненням. Декоративна функція забезпечується покращенням естетичних властивостей оштукатуреної стінки.

Види штукатурки

Різновид штукатурки

Зустрічаються три різновиди, які відрізняються за типом застосування: стандартний, фактурний і спеціальний. Кожна з них має свої особливості та переваги, що відіграють ключову роль для вирішення тих чи інших завдань. Розглянемо докладніше:

  • Стандартна – призначена для вирівнювання стінових поверхонь з метою створення захисного шару під подальше нанесення тонкошарового декоративного оздоблення, фарбування або обклеювання шпалерами;
  • Фактурна – використовується для декоративного оздоблення інтер’єрів приміщень та фасадів будівель. Має дуже ефектний вигляд після висихання, може мати різну фактуру поверхні і колірну палітру. Такі властивості декоративної штукатурки дозволяють реалізувати практично будь-який дизайн: від хаотичних розводів, до по-справжньому творчих рішень у вигляді об’ємних картин на стінах;
  • Спеціальна – є сумішшю на вирішення специфічних завдань. До її складу включаються додаткові компоненти, що забезпечують виконання тієї чи іншої функції. Наприклад, рентгенозахисні суміші з беритовим концентратом, використовуються як штукатурка стін для виробничих цехів, де використовуються агресивні хімічні речовини.

Класифікація штукатурок за складом

Від обраного складу залежать безпосередні якості штукатуреної поверхні. Найбільш затребуваними є цементно-піщані, вапняні та гіпсові штукатурки.

  • Цементно-піщані – включають до складу два основних компоненти: пісок та цемент. Їхні пропорції можуть змінюватися, залежно від завдань. Ключовою перевагою штукатурної обробки на цементно-піщаній основі є підвищена міцність;
  • Вапняні – мають добрий показник еластичності. До складу входить вапно, а також трохи цементу та піску. Через порівняно низьку міцність вважаються штукатуркою для внутрішньої обробки. На неї не можна укладати важкі оздоблювальні матеріали: камінь, керамічну плитку тощо;
  • Гіпсові – ще один вид внутрішньої штукатурки. Добре підходить для оздоблювальних робіт у сухих приміщеннях. При намоканні, вона просто відвалюється – замочування є ефективним методом її демонтажу. Гіпсова суміш добре наноситься, швидко схоплюється та висихає. Після висихання має гідні естетичні якості.

Відмінність штукатурки від шпаклівки

Штукатурка і шпаклівка – це різні матеріали, які схожі складом, але відрізняються за функціональним призначенням.

  • Штукатурка – класична будівельна суміш, призначена для вирівнювання полотен та стін. Після засихання створює міцний рівний шар, готовий до подальших оздоблювальних робіт. Товщина нанесення штукатурки може змінюватись в межах 5-30мм;
  • Шпаклівка – спеціальний пастоподібний матеріал, призначений для усунення незначних нерівностей на заздалегідь відштукатурених стінових та пілотних поверхнях. Головним завданням є створення оптимальних умов для подальшого декоративного оздоблення або обклеювання шпалерами. Товщина нанесення шпаклівки не перевищує 1-3 мм.

Основою штукатурки є крупнозернисті фракції матеріалу, тоді як шпаклівки – дрібнозернисті. Обидва матеріали застосовуються фахівцями W2studio під час виконання капітального і косметичного ремонту у квартирах та будинках.

Яку штукатурку вибрати для стін?

Яка штукатурка краще для стіни

Вибір оптимальної штукатурки для стін визначається індивідуальними уподобаннями власника та матеріалом, з якого виготовлені стіни. Якщо в приміщенні потрібне вирівнювання великих нерівностей бетонних плит, краще використовувати суміш на піщано-цементній основі. Також її варто використовувати як фасадну штукатурку, т.к. вона має високу стійкість до підвищеної вологості та різких перепадів температур.

Якщо стоїть завдання отримати високі естетичні якості фасаду будівлі – виконують обробку декоративної штукатурної для зовнішніх робіт, якщо всередині приміщення – для внутрішніх робіт. Ми не рекомендуємо виготовляти штукатурку своїми руками, заводські суміші мають кращу якість і довговічність.

Яка штукатурка найкраща для стелі?

У будинках і квартирах стелі обробляють різними способами, але найпоширенішим рішенням є оштукатурювання під подальше фарбування. Як правило, для стелі використовують штукатурку на основі гіпсу, рідше – піщано-цементну суміш.

Використання гіпсової штукатурки на стелі має відразу кілька переваг, у тому числі: вона не «краде» висоту приміщення, має виняткові екологічні якості, забезпечує чудову звукоізоляцію, дозволяє стельовій поверхні «дихати», а також підходить для класичних та сучасних інтер’єрів.

Застосування піщано-цементної суміші рекомендовано на об’єктах, де надалі встановлюватимуться натяжні конструкції або стелі з гіпсокартону.

Штукатурка для внутрішнього оздоблення

Внутрішнє оздоблення штукатуркою

Для внутрішнього оздоблення приміщень можуть використовуватись різні типи штукатурок. Виконуючи ремонт квартири «під ключ» необхідно враховувати властивості сумішей, що розглядаються, матеріал основи (на яке буде нанесена штукатурка), а також обраний спосіб нанесення.

Вибираючи варіант для внутрішнього оздоблення, крім естетичних властивостей, також варто звернути увагу на фізичні якості складу – важливо, щоб поверхня мала достатню паропроникність. На особливу увагу заслуговують мінеральні, силікатні, полімерні та силіконові декоративні штукатурки, що дозволяють втілити сміливі дизайнерські ідеї.

Бажаєте отримати консультацію щодо вибору штукатурки від професіоналів або замовити якісний ремонт? Зверніться до компанії W2studio.