Гіпсокартон – незамінний помічник у ремонті

Ремонт квартир » Статті » Гіпсокартон – незамінний помічник у ремонті
Конструкція з гіпсокартону

Гіпсокартон – сучасний листовий будівельно-оздоблювальний матеріал для ремонту, що складається з двох основних компонентів: гіпсового сердечника та картону. Гіпс забезпечує наповнення, тепло та звукоізолюючі якості. Картон надає виробу ідеально рівної поверхні, високої жорсткості, а також мінімізує внутрішню напруженість, що створюється в процесі монтажу та транспортування листа.

Ключовими перевагами гіспокартону для ремонту є: невелика вага, достатня міцність, екологічність, ідеально рівна поверхня, простота/швидкість монтажу та демонтажу, довговічність, легкість обробки та універсальність застосування.

Де використовують гіпсокартон

Як зробити стелю з гіпсокартонуКонструкції на основі гіпсокартону застосовують на об’єктах різного призначення: від офісних та торгових приміщень, до кухонь та санвузлів у житлових будинках. Універсальність матеріалу забезпечує необхідні характеристики поверхні у приміщеннях з різними мікрокліматичними умовами.

Гіпсокартон часто використовується при ремонті квартир у Києві та інших містах України. Завдяки універсальним якостям, а також певній гнучкості, майстри можуть створювати не тільки рівні, а й вигнуті поверхні, наприклад, при оформленні проходів або міжкімнатних просторів.

Залежно від призначення, гіспокартон може бути шісти різних видів: стіновий, стельовий, вологостійкий, дизайнерський, підвищеної міцності та вогнестійкий. Розглянемо докладніше:

  • Стіновий гіпсокартон – стандартний різновид матеріалу. Лист може мати товщину 12,5мм і більше, що прямо впливає на показник міцності та ваги виробу: від 22,3 до 33,5 кг. Використовується для вирівнювання стін та зведення стінових перегородок;
  • Стельовий гіпсокартон – більш легке та тонке рішення, ніж стіновий. Стандартна товщина листа складає 9,5 мм. Не передбачає впливу суттєвого механічного навантаження. Довжина стельового гіпсокартону становить від 2 до 2,5 метрів, при вазі від 17,5 до 21,9 кг. Призначений для вирівнювання та монтажу стельових поверхонь;
  • Вологостійкий гіпсокартон – використовується для ремонту в приміщеннях з підвищеною вологістю до 85%: кухні, ванні кімнати, виробничі цехи і т.д. У процесі виробництва листи просочуються спеціальним протигрибковим складом, що запобігає зростанню плісняви;
  • Дизайнерський гіпсокартон – спеціалізований матеріал, що має мінімальну товщину – 6,5мм, що дозволяє листу згинатися. Використовується для створення арочних міжкімнатних отворів та інших фігурних елементів (при реалізації оригінальних дизайнів інтер’єру);
  • Гіпсокартон підвищеної міцності – має у складі додаткові компоненти, які суттєво збільшують міцність листа. Використовується в місцях з високими механічними навантаженнями;
  • Вогнестійкий гіпсокартон – завдяки додатковій обробці філаментними нитками, має значно вищий показник стійкості до підвищених температур та вогню..

Властивості та характеристики гіпсокартону

Завдяки високим технічним характеристикам та практичним властивостям, фахівці компанії W2Studio з Києва часто використовують гіпсокартон при ремонт квартир під ключ. Також невисока вартість матеріалу дозволяє зробити ремонт квартири в новобудові з мінімальною ціною за квадратний метр.

Ключові характеристики гіспокартону:

  • гранично допустимі навантаження (залежить від виду) – середня 30кг/м.кв.;
  • Група токсичності – Т1;
  • Показник теплопровідності – 0,35 Вт/м*К дозволяє використовувати в приміщеннях з теплозберігаючими технологіями;
  • Показник вогнетривкості та горючості – В1-В2, Г1.

Стандартний розмір листа гіпсокартону складає 2500х1200мм. Також у будівельних магазинах Києва можуть зустрічатися листи з іншими габаритними розмірами (ширина від 600 до 2000мм, довжина від 2000 до 3000мм).

Фахівці компанії W2Studio у Києві високо оцінюють фізичні та практичні якості гіпсокартону та регулярно застосовують цей матеріал при реалізації власних проектів! Якщо у вас залишилися питання – зверніться до менеджера W2Studio та отримайте розгорнуту консультацію!